DERMATOLOJİK LAZER TEKNOLOJİSİ

Lazerle Kalıcı Epilasyon

Fotona ileri teknoloji lazer ürünleri FDA, CE, TÜV onaylarına sahiptir...

Tıp Dünyasının Devrimi Lazer

1963 yılından bu yana lazerler tüm dünyada kullanılmaktadır.

Lazer Sağlıklıdır !

40 yıldan fazla süredir uygulanan lazer vakalarında bu güne kadar doktor kontrolünde yapılan işlemlerde hiçbir yan etki gözlenmemiştir.

Soğutuculu lazerler ; istenmeyen tüyleri tek bir vuruşla sayısız folikülü etkileyerek ve etraftaki alanı kesinlikle etkilemeden gidermede güvenli ve etkin yollar sunar. Özel tarayıcı sayesinde ; sırt ve göğüs gibi geniş alanlarda dahil olmak üzere, derinlemesine ve daha hızlı epilasyon sağlar.

Açık koyu tüm tenlerde...
Kliniğimizde kullanılan Fotona Nd: YAG lazerleri ile" açık-koyu renk", "ince ya da kalın","yüzeysel ya da derin" tüm kıllarda etkin epilasyon imkanı sağlar..
Ağrısız acısız...
Dünyadaki en yeni teknoloji ile gerçekleştirilmiş olan Fotona XP Max cihazının etkin soğutması sayesinde epilasyon sırasında ağrı ya da acı hissi minimumdur.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu lazer epilasyondur. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?
Mutlaka çok deneyimli bir lazer epilasyon merkezi seçmelisiniz, doktor dahi olmayan bir çok kişi tamamen ticari kazanç amacı ile lazer epilasyon merkezi açmış bulunmaktadır. Bu merkezlerde en kısa zamanda en çok gelir elde etmek için bilimsel ve etik olmayan, kalıcı zararlara yol açabilecek uygulamalar bilinçsiz olarak yapılmakta bir çok insan mağdur olmaktadır. Bilinçsiz lazer epilasyon uygulamaları sonucu kılları sadece incelip azalmayanlar hatta artanlar, lazer epilasyon sonrası kalıcı yanık izleri ile yaşayanlar maalesef giderek artmaktadır. Hatta bu nedenle açılan davaların artması sonucu Sağlık Bakanlığı sadece doktorların sahip olduğu büyük tıbbi kuruluşlarda lazer epilasyona izin verme ve sayıları hızla artan ticari amaçlı lazer epilasyon merkezlerinin ruhsatlarını iptal etme kararı almıştır.
 
Tedavi sırasında ağrı hissedilir mi?
Hayır, yeni teknoloji lazer epilasyon cihazları ile çok fazla bir acı hissetmezsiniz, sadece bir lastik çarpması gibi acı hissedebilirsiniz.
 
Lazer epilasyon tedavisi sonrasında cildimizde bir farklı görüntü ortaya çıkar mı?
Lazer epilasyon sonrasında bazen 5 - 10 dakika bazen ise yarım saat kadar süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Soğutma sistemi olmayan eski model lazer epilasyon cihazlarında ise ışığın cildin üst tabakası olan epidermisteki melanin pigmentleri tarafından tutulmasından dolayı ciltte yanık ve sonrasında leke izi kalma ihtimali her zaman mevcuttur.
Soğutma sistemli lazerde cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden lazer epilasyonda yanık riski çok daha azalmaktadır.
 
Tek bir seans lazer epilasyon ile tüylerden kurtulmak mümkün müdür?
Hayır, mümkün değildir, çünkü kıl köklerinin hepsi uygulama anında aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama anında olgun fazda (anogen) olan kılların kökleri etkilenir. İstirahatte (katogen) ve gerileme (telogen) fazlardaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için ek lazer epilasyon seanslarının uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan değişikliklerden ötürü lazer epilasyon seansı sayısı kişiye göre hatta aynı kişide vücudun farklı bölgelerine göre değişir.

Seansların aralıkları ne kadardır?

Lazer epilasyon seanslarına verilen aralıklar bölgeye göre 4 ila 8 hafta arasında değişir.

Lazer epilasyon arzulandığında ne yapılması gerekir?
Öncelikle kişinin görülüp değerlendirilmesi, tahlil ve tetkiklerin yapılması gereklidir. Lazer epilasyon uygulamasına geçmeden evvel tüylerin sarartılmamış olması, cımbız veya ip gibi köke yönelik müdahalenin lazer epilasyondan önceki son 3 haftada yapılmaması şarttır.

Lazer epilasyon kıllara nasıl etki eder?
Lazer epilasyon ile kıl kökü imha edilirken hedef seçici olarak ısıtma yaparak kıl köklerindeki hücrelerin yakılarak hasara uğratılmasıdır. Kıl kökü tarafından emilen enerji ısıya dönüşerek kılın kök hücresini tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışını, cilt hücrelerine zarar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilir. Tüm epilasyon lazerleri kıl gelişimini geciktirip kılların daha zayıf ve azalarak çıkmasını sağlarlar. Kalıcı epilasyon için ise kıl kökünün papilla denilen kıl üretici kısmının yok edilmesi gereklidir.Tedavi esnasında tüylerin büyüme aşamaları olan anajen, katojen veya telojen fazları tedavi açısından önemlidir. Lazer epilasyon uygulaması esnasında kılların farklı evrelerde olması, kalıcı ve kesin neticenin ortalama 4-6 seans sonrası alınmasının gerekçesidir. Lazer ışının uygulama süreleri ve dozları kişinin cilt tonu ve yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterir.


Erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir mi?
Erkeklere lazer epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır. Uygulama yaptıranların yaklaşık %35-40 kadarı erkektir.

Lazer epilasyonun kalıcı sonuçlar vermekte midir?
Evet. Lazer epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Amerikan FDA nın da onayladığı bu durum uzun süreli klinik lazer epilasyon çalışmaları sonucunda bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
 
Lazer epilasyon uygulaması sonrası cilt nasıl olmaktadır ?
Lazer epilasyondan hemen sonra cilt üzerinde,en fazla birkaç saat içerisinde geçecek şekilde hafif bir güneş yanığına benzeyen bir yanma hissi ve kızarıklık oluşabilir.

Op.Dr.Derviş Akbilen

 
LAZERLE KALICI EPİLASYON TEDAVİ SÜRESİ (1 SEANS) TEDAVİ TAKVİMİ SEANS ARALIĞI KİMLERE UYGULANIR
BIYIK 10 dk 5-6 seans 4-6 hafta Deri hastalığı olmayan,

hamileler dışındaki,

16 yaş üzerindeki herkese,

ÇENE 10 dk 5-6 seans 4-6 hafta
FAVORİ 10 dk 5-6 seans 4-6 hafta
ALIN / SAÇ ÇİZGİSİ 10 dk 5-6 seans 4-6 hafta
BOYUN / GÖĞÜS 20-90 dk 5-6 seans 6-8 hafta
SIRT 90 dk 5-6 seans 6-8 hafta
ELLER 20 dk 5-6 seans 6-8 hafta
KOLTUK ALTI 15 dk 5-6 seans 6-8 hafta
KOLLAR 30-60 dk 5-6 seans 6-8 hafta
BACAK 90-180 dk 5-6 seans 6-8 hafta
GENİTAL 30 dk 5-6 seans 6-8 hafta
 

 

ÖNCE ve SONRA DİKKAT EDİLECEKLER

  • Yaz ya da kış epilasyon sonrası muhakkak güneşten koruyucu ürünler kullanılmalı, özellikle güneşe maruz kalınan her gün 4 saatte bir ürün kullanımı tekrarlanmalıdır.
  • 15 gün öncesinde ve sonrasında solaryuma girilmemesi ve cildi tahriş edecek uygulamalardan uzak kalınması gerekir.

Akbilen Güzellik Merkezi

 

Adres : İbrahim Haşim Sk. No:10/2 Lefkoşa KIBRIS (Cyprus)  ~  Tel :+90 392 223 84 00 - 01  ~  Mail : akbilen@akbilen.com

ANASAYFA  -  HAKKIMIZDA  -  MERKEZİMİZ  -  İLETİŞİM  -  SİTE HARİTASI